Rozhovory  z PLANÉTY ŠKOLA      ((( späť
 Rozhovory s nepedagogickými pracovníkmi /pán školník / ďalší

Rozhovory s pedagogickými pracovníkmi

Rozhovor s Rozhovor s novým zástupcom Ing. Františkom Kotruzsom
(naskenované zo školského časopisu PLANÉTA ŠKOLA 15. / 06)

1.      Ktorý školský predmet ste mali obľúbený ?

Medzi môj obľúbený predmet patril prírodopis, lebo už od malička veľmi obľubujem pobyt v prírode, rád som spoznával jej čaro,

2.      Prečo ste sa rozhodli byť učiteľom ?

Učiteľstvo je krásne, ale náročné povolanie. Pre toto povolanie som s rozhodol.

3.      Čim ste chceli byť, keď ste boli malý ?

Už od mala mala ma veľmi zaujímala príroda, a preto mojim detským snom bolo stať sa horárom, ktorý sa stará o krásne lesy a ich obyvateľov - zvieratá.

4.      Ako relaxujete ?

Najlepší relax - pobyt v prírode. Rád sa túlam po lesoch, dobre sa mi relaxuje aj s dobrou knihou a pri dobrej hudbe.

5.      Ktorú ľudskú vlastnosť nemáte rád?

Nemám rád ľudí sebeckých a namyslených.

6.      Ak by ste neboli učiteľom, aké zamestnanie by ste si vybrali ?

Určite by to zamestnanie bolo spojené s prírodou a zvieratami.

7. Čo vás v živote najviac nahnevalo ?

V živote ma najviac hnevá nespravodlivosť, vedomé ubližovanie a egoizmus niektorých ľudí. Preto sa snažím byť spravodlivý a objektívny.

8. Dokážete v spore ustúpiť ?

Pokiaľ som presvedčený o pravde, tak ju presadzujem, ale rešpektujem aj názor druhých.

9. Čo si prajete do budúcnosti?

Do budúcnosti si prajem nielen sebe, ale aj ostaným ľudom, hlavne zdravie, lebo je to najcennejšie, čo človek má, spokojnosť a pohodu a veľa úspechov počas celého života.   Ďakujeme za rozhovor

Rozhovor s pani učiteľkou Mgr. Naďou  Behulovou
(z školského časopisu PLANÉTA ŠKOLA 16. / 06)

1.      Ktorý školský predmet ste mali obľúbený ?

Jednoznačne slovenský jazyk a chémiu. Doteraz som platonicky zaľúbená do Ľ. Štúra, M. Kukučína či M. Válka.

2.      Prečo ste sa rozhodli byť učiteľkou ?

Ja som sa tak nerozhodla, ja to mám v génoch. Moji rodičia sú učitelia, moja sestra vyučuje anglický jazyk v Španielsku, moja teta učí na vysokej škole. Navyše som sa narodila 1. septembra, kedy sa začína nový školský rok. Povedzte, čím iným som sa mohla stať ?

3.      Čim ste chceli byť, keď ste boli malá ?

Svetoznámou speváčkou alebo herečkou. Potom som spadla z oblakov do reality a opäť som sa začala snívať o malom kvetinárstve, Snívam o ňom dodnes.

4.      Ktoré kvety  máte  najradšej ?

Frézie, hyacinty, orgován, fialky – kvety jari.

5.      Ako relaxujete ?

Umenie robí človeka lepším a život krajším. V tom je skrytá aj moja odpoveď : kvalitná hudba, dobrá kniha a obľúbené obrazy, na ktoré sa dokážem pozerať celé hodiny. Rada navštevujem galérie.

6.      Ktorú ľudskú vlastnosť nemáte rada?

Násilie v akejkoľvek forme. Najviac ma bolí, keď trpia deti. Každé dieťa na svete má právo na život bez násilia, chorôb a utrpenia.

7.      Ktorú ľudskú vlastnosť máte rada ?

Vážim si inteligentných a pritom skromných a úprimných ľudí. Mala som to šťastie, že som zopár takých ľudí stretla. Bol to prof. Ján Oravec, Bohdan Warechal, akad. mal. Jozef  Trepáč, ale aj moja, stará mama, ktorá mi bude až do smrti veľkým vzorom. Ľudia so zmyslom pre humor sú moja krvná skupina.

8.      Pokladáte povinnosti za prvoradé ?

Akože ináč. Najprv práca, potom zábava. Najväčší boj bojujem sama so sebou.

9.      Ak by ste neboli učiteľkou, aké zamestnanie by ste si vybrali ?

Ja už nesnívam o tom, čo by bolo, keby som ... Som učiteľka. Naša krajina potrebuje veľa múdrych a vzdelaných ľudí . Ja viem, že moja každodenná práca sú len kvapky v mori. Bez tých kvapiek by však more neexistovalo. Všetko, čo robím, má pre mňa zmysel.

10. Aké je vaše obľúbené jedlo ?

V ktorúkoľvek hodinu a v akomkoľvek množstve je to čerstvá treska.

11. Čo vás v živote najviac nahnevalo ?

(Nemáte príjemnejšiu prácu ?). Nezmyselná smrť mladého študenta, zákerní pokrytci, bezmocnosť, manipulácia s ľuďmi, svetová politika, zneužívanie viery, parlament ... Mám pokračovať ?

12. Dokážete v spore ustúpiť ?

Samozrejme. Aj tak si nakoniec spravím po svojom. (Smiech.) V každom spore je dôležitá komunikácia bez emócií.

13. Čo si prajete do budúcnosti ?

Aby sme boli viacej hrdí na to, že sme Slováci a Slovania. Prajem si zdravie. Pre svojich najbližších a pre všetkých dobrých ľudí na našej škole a na celom svete. Lebo keď nemáte zdravie,  nemáte nič.                                Ďakujeme za rozhovor